Ranking Report  

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Adjudicators
A: 
E: 
F: 
H: 
J: 
N: 
P: 
S: 
T: 
Beate Pauritsch - Austria 
Zoltan Sandor - Hungary 
Fabio Bosco - Italy 
Diana Mitt - Estonia 
George Raducan - Romania 
Marc Couderc - France 
Aigars Svars - Latvia 
Zdenek Landsfeld - Czech 
Dobromil Novacek - Czech 

Ranking report
Place Couple
Country
No. Round Waltz Tango Viennese Waltz Slowfox Quickstep Total
A E F H J N P S T Su A E F H J N P S T Su A E F H J N P S T Su A E F H J N P S T Su A E F H J N P S T Su
1. Iliya Dobrev / Adriana Angelova
Bulgaria
4 1. R
2. R
Fin
x
-
3
x
x
1
x
x
1
x
x
2
x
x
2
x
x
1
x
x
1
x
x
2
x
x
3
9
8
1,0
x
-
2
-
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
2
x
x
6
x
x
3
8
8
1,0
-
x
4
x
x
2
x
x
1
-
x
1
x
x
2
x
x
2
x
x
1
x
x
2
x
x
7
7
9
1,0
x
-
3
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
2
x
x
4
9
8
1,0
x
x
2
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
2
x
x
2
x
x
4
9
9
1,0
42
42
5.0
2. Kacper Gajkowski / Hanna Maciejewska
Poland
5 1. R
2. R
Fin
x
x
2
x
x
3
x
x
3
x
x
1
x
x
1
x
x
3
x
x
2
x
x
4
x
x
1
9
9
2,0
-
x
3
x
x
3
x
x
4
x
x
2
x
x
2
x
x
3
x
x
1
x
x
4
x
x
1
8
9
2,0
x
x
1
x
x
4
x
-
8
x
x
2
x
x
1
x
-
5
x
x
2
x
-
5
x
x
1
9
6
2,0
x
x
2
x
x
4
x
x
7
x
x
2
x
x
2
x
x
3
x
x
3
x
x
5
x
x
1
9
9
3,0
x
-
3
x
x
4
x
-
5
x
x
2
x
x
2
x
x
4
x
x
3
x
x
5
x
x
1
9
7
3,0
44
40
12.0
3. Nikita Velma / Polina Beloedova
Russian Federation
22 1. R
2. R
Fin
x
x
1
x
-
2
x
x
2
x
x
7
x
x
3
x
x
2
x
x
3
x
-
6
x
x
4
9
7
3,0
x
-
1
x
-
2
x
x
2
x
-
5
x
x
3
x
x
2
x
x
3
x
-
8
x
x
5
9
5
3,0
x
-
2
x
x
3
x
-
2
x
x
3
x
x
3
x
x
1
x
x
3
x
x
6
x
-
4
9
6
3,0
x
-
1
x
x
3
x
-
2
x
x
3
x
x
3
x
x
2
x
x
2
x
-
6
x
-
7
9
5
2,0
x
x
1
x
x
3
x
x
2
x
x
4
x
x
3
x
x
2
x
x
1
x
x
6
x
-
7
9
8
2,0
45
31
13.0
4. Jan Werthaim / Helena Sumerova
Czech Republic
24 1. R
2. R
Fin
x
x
6
x
-
5
-
-
7
x
x
3
-
-
7
-
x
4
-
-
7
x
x
5
x
x
8
5
5
8,0
-
x
5
-
x
5
x
-
7
x
x
3
x
x
5
x
-
6
-
-
7
x
x
3
x
-
7
6
5
5,0
x
x
3
x
x
1
x
x
3
x
x
4
x
x
4
x
x
4
x
-
5
x
x
3
x
x
5
9
8
4,0
x
x
4
x
x
2
x
x
3
x
x
6
x
-
4
x
x
4
x
-
4
x
x
4
x
x
6
9
7
4,0
x
x
4
x
x
2
x
-
3
x
x
5
x
x
4
x
x
6
x
-
5
x
x
4
x
x
5
9
7
4,0
38
32
25.0
5. Tomas Prikryl / Sabina Kocmanova
Czech Republic
15 1. R
2. R
Fin
x
-
7
x
x
4
x
-
8
x
-
5
x
x
6
x
-
6
x
x
4
x
-
7
x
-
5
9
3
6,0
x
-
6
x
x
4
x
-
5
-
-
6
x
x
4
x
x
4
x
x
4
x
-
5
x
-
4
8
4
4,0
x
-
8
x
x
6
x
-
4
x
-
5
x
x
6
x
-
3
x
x
6
x
-
7
x
-
6
9
3
5,0
x
x
6
x
x
6
x
-
4
-
-
4
x
x
5
x
x
5
x
x
5
x
-
7
x
-
5
8
5
5,0
x
x
8
x
x
7
x
-
4
-
-
3
x
x
6
x
x
3
x
x
7
x
-
7
x
-
3
8
5
6,0
42
20
26.0
6. Matej Butula / Anna Stareckova
Czech Republic
3 1. R
2. R
Fin
x
-
8
-
-
8
-
-
5
x
x
8
x
-
5
x
x
5
-
-
8
x
x
1
x
x
6
6
4
7,0
x
-
8
-
-
8
x
x
6
x
-
8
x
-
6
-
-
5
x
-
8
x
x
1
x
x
6
7
3
6,0
x
-
7
x
-
8
x
x
6
x
-
6
x
x
5
x
x
7
-
-
8
x
x
1
x
x
3
8
5
6,0
x
-
8
x
-
7
x
x
8
x
-
5
x
x
6
x
x
6
-
-
8
x
x
1
x
x
3
8
5
6,0
x
-
7
x
-
6
x
-
8
x
-
7
x
x
5
x
-
5
-
-
8
x
x
1
x
x
6
8
3
7,0
37
20
32.0
7. Adamec Matyas / Otahalova Natalie
Czech Republic
13 1. R
2. R
Fin
x
-
4
x
x
6
x
x
6
x
-
6
-
-
8
x
-
8
x
x
6
x
x
3
x
x
2
8
5
5,0
x
x
7
x
-
6
x
-
8
x
-
7
-
-
8
x
-
8
x
x
5
x
x
2
x
x
2
8
4
8,0
x
x
6
x
-
5
x
x
5
x
-
7
-
-
8
-
-
8
-
-
7
x
x
4
x
x
2
6
4
7,0
x
-
7
-
-
5
x
-
6
x
-
7
x
-
8
x
-
7
x
x
6
x
x
3
x
x
2
8
3
7,0
x
x
5
x
-
5
x
-
7
x
-
6
x
-
8
-
-
7
x
x
6
x
x
3
x
x
2
8
4
5,0
38
20
32.0
8. Wojtek Rokita / Oliwia Kasprzak
Poland
17 1. R
2. R
Fin
x
x
5
x
-
7
x
x
4
x
x
4
x
-
4
x
x
7
x
x
5
-
-
8
x
-
7
8
5
4,0
x
x
4
x
-
7
x
x
3
x
x
4
-
-
7
-
x
7
x
x
6
-
-
7
x
-
8
6
5
7,0
x
x
5
x
-
7
x
x
7
x
x
8
x
-
7
-
x
6
x
x
4
x
-
8
x
-
8
8
5
8,0
x
x
5
x
-
8
x
-
5
x
x
8
x
-
7
x
-
8
x
x
7
x
-
8
x
-
8
9
3
8,0
x
-
6
x
-
8
x
x
6
x
x
8
x
-
7
x
-
8
x
x
4
-
-
8
x
-
8
8
3
8,0
39
21
35.0
9. Alexander Kalist / Karolina Kourilova
Czech Republic
10 1. R
2. R
-
-
x
-
-
-
x
-
-
-
-
-
x
-
-
-
-
-
3
0
x
-
-
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
-
-
-
x
x
7
6
x
-
x
x
-
-
x
x
x
-
-
x
x
x
-
-
x
x
6
5
-
-
x
x
x
x
x
-
x
-
x
-
x
-
-
-
x
x
7
3
-
-
-
x
x
x
x
-
-
-
x
x
-
-
-
-
x
x
4
4
27
18
10. Jiri Vokrinek / Michaela Jindrakova
Czech Republic
23 1. R
2. R
x
x
-
-
-
-
x
-
x
x
x
-
x
-
-
-
-
-
5
2
x
x
x
-
-
-
x
-
x
-
-
-
x
-
-
-
-
-
5
1
x
x
-
-
-
-
x
-
-
-
x
-
x
-
-
-
-
-
4
1
x
x
-
-
-
-
x
x
-
x
-
-
x
-
-
-
x
-
4
3
x
x
-
-
x
x
x
x
x
-
-
-
x
-
x
-
-
-
6
3
24
10
11. Erik Srnak / Sabina Novakova
Slovakia
19 1. R
2. R
-
-
-
x
x
x
-
-
x
-
x
-
x
-
x
x
x
-
6
3
-
-
x
-
x
-
x
-
x
-
-
-
x
-
x
x
x
-
7
1
-
-
x
-
x
x
-
-
x
-
x
-
x
-
x
x
x
-
7
2
-
x
-
-
x
-
-
-
-
-
-
-
x
-
x
x
-
-
3
2
x
-
x
-
x
x
-
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
8
1
31
9
12. Stepan Hartman / Sanela Los Chovancova
Czech Republic
8 1. R
2. R
x
x
x
x
x
-
x
-
x
x
x
-
-
-
x
-
x
-
8
3
x
x
x
x
x
-
x
x
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
9
3
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
9
0
x
-
x
-
x
x
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
9
1
x
-
x
-
-
-
x
-
x
-
x
-
-
-
-
-
x
-
6
0
41
7
13. Dawid Gajkowski / Kamila Amuszkiewicz
Poland
25 1. R - x x - - - x x - 4 - - - - - x - x - 2 - x - x x x x x - 6 - x x x x x x x - 7 - x - x - - x x - 4 23
14. Jaka Podgorsek / Katarina Matus
Slovenia
14 1. R x - x x - x x - - 5 x x - x x - x - - 5 x - - x - - x x - 4 x x - x - x - - - 4 x x - x - - x - - 4 22
15. Vitaly Shakhmatov / Daria Prisiazhnaya
Russian Federation
18 1. R - x - - x - - x x 4 - x - - x x - x x 5 - - - - x x - - x 3 - - - - x - - - - 1 - - - - x x - x x 4 17
16. Jakub Rech / Katerina Skybova
Czech Republic
16 1. R x - x - x x x x - 6 x x - - - - - x - 3 - - - - - - - - - 0 x x - - - - - x x 4 - - - - - - x x - 2 15
17. Josef Haldina / Natalie Zgodova
Czech Republic
7 1. R - - x - x - - - - 2 x x x - - x - - - 4 - - x - - x - - - 2 - - - - - - - - - 0 - - x - - - - - - 1 9
18. Dmitry Tyulegenev / Ekaterina Mikhaylova
Czech Republic
21 1. R - x - - - - - - x 2 - - - - - - - - - 0 x - x - - - - - - 2 - - - - - - - - - 0 - - - - - - - - - 0 4
19. Tilen Bregant / Kaja Podgorsek
Slovenia
1 1. R - - - - - - - - - 0 - - - - - x - - - 1 - - - - - - - - - 0 - - - - - - - - - 0 - - - - - x - - - 1 2

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Partners 

URGO_67_74.jpg Dvectis_59_74.jpg TopAloeVera_60_74.jpg BRNO JMKMSMT_bw_117_74.jpg CSTS_54_74.jpg DSE_55_74.jpg WDSF_65_74.jpg

Headline 

17th BRNO OPEN DANCE FESTIVAL

W

WDSF World Ranking List Tournaments:
WDSF World Open - ST/LA
WDSF Open Youth - ST/LA
WDSF Open Senior I, II - ST/LA
WDSF Open Senior III, IV- ST

DSE European Children Grand Prix:
Juveniles - ST/LA
Junior I, II - ST/LA

Team Match Brno Partners Cup


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved