Competition Listing - DSE European Children GP Jun.II Latin 

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Spanikova, Veronika - Slovakia
Scrutineer(s):

Adjudicators
A: 
B: 
C: 
F: 
G: 
I: 
Z: 
AG: 
AJ: 
De Maesschalck-Dom, Monique - Belgium 
Khadjeh-Nouri, Asis - Germany 
Parmas, Martin - Estonia 
Horacek, Petr - Slovakia 
Bosco, Fabio - Italy 
Zwijsen, Mirjam - Netherlands 
Bohak, Alenka - Slovenia 
Gozun, Elena - Moldova 
Novacek, Dobromil - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 13 Armand Georgescu / Iliescu Maria Bianca Moldova
2. 6 Padurariu Stefan Alexandru / Constandache Malina Elena Romania
3. 48 Matyas Grossmann / Linda Ondrusova Czech Republic
4. 63 Maxim Barsegian / Alice Penkina Russian Federation
5. 7 Frederik Roostfeldt / Ciara Simone Pirn Estonia
6. 57 Marco Kmetka / Sofia Zubcakova Slovakia
7. 11 Arti Raul Aavik / Merinel-Izabelle Ounpuu Estonia
8. 39 Egor Nishchuk / Veronika Isakova Russian Federation
9. 61 Vejas Zilinskis / Goda Cesnuleviciute Lithuania
10.- 12. 22 Patrik Parizek / Julie Ptackova Czech Republic
10.- 12. 47 Vasiloni Mateo / Ardelean Alexia Romania
10.- 12. 50 Rastislav Horvath / Yeva Shabatko Slovakia
13. 51 Adam Visnovsky / Lucie Cechticka Czech Republic
14. 64 Lucian Angheluta / Emanuela Catana Moldova
15. 15 Dominik Novak / Alice Maskova Czech Republic
16.- 17. 32 Maksym Kuzyony / Sofiia Doinikova Ukraine
16.- 17. 45 Tadeas Krasa / Nela Kapusnakova Czech Republic
18.- 20. 36 Petr Bednar / Nicol Rabihova Czech Republic
18.- 20. 53 Marten Thomas Toniste / Alexandra Riisa Estonia
18.- 20. 54 Mathias Kermes / Sade Sepp Estonia
21. 56 Samuel Pavel / Timea Bruckova Czech Republic
22. 25 Tobias Ottner / Barbora Prokopova Czech Republic
23.- 24. 29 Marcel Kricheli / Emma Horvat Austria
23.- 24. 37 Lukas Taraba / Stella Rehakova Czech Republic
25. 10 Simon Bortlik / Natalie Klokanova Czech Republic
26. 31 Vojtech Marek / Sara Dolezalova Czech Republic
27. 40 Johann Sild / Beatrice Koester Estonia
28.- 29. 38 Samuel Ondrej Pavelka / Nikol Patockova Czech Republic
28.- 29. 52 Marcel Cybul / Kinga Nowacka Poland
30. 24 Vojtech Hrton / Nela Tomankova Czech Republic
31.- 32. 4 Jan Plachy / Alexandra Palickova Czech Republic
31.- 32. 46 Martin Novak / Natalie Valisova Czech Republic
33. 18 Bodis Botond / Balassa Bibor Hungary
34. 30 Daniel Oremusz / Alina Klaus Ukraine
35. 16 Martin Kucharsky / Karolina Vranova Czech Republic
36. 14 Maxim Tsepelev / Adriana Minarikova Czech Republic
37. 26 Michal Jurasek / Katarina Jurasekova Czech Republic
38. 21 Tomas Frkal / Linda Lososova Czech Republic
39. 60 Adam Lipowski / Aneta Misiarzova Czech Republic
40.- 42. 41 Lukas Novotny / Lucie Prokupkova Czech Republic
40.- 42. 49 Mykhaylo Povidaychyk / Stella Sykorova Czech Republic
40.- 42. 59 Ivo Julinek / Kristina Vicanova Czech Republic
43. 33 Richard Volf / Veronika Dostalova Czech Republic
44. 5 David Alois Bures / Barbora Zouzelova Czech Republic
45. 23 Slavomir Nepozitek / Ema Kucianova Czech Republic
46. 27 Lukas Kapounek / Lucie Kralova Czech Republic
47. 65 Jachym Florian / Anna Kramplova Czech Republic
48. 58 Lukas Sikora / Eliska Teofilova Czech Republic
49. 8 Michal Charvat / Lucie Charvatova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved