Competition Listing - DSE European Children GP Jun.I Latin 

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Spaeker, Heinz - Germany
Scrutineer(s):

Adjudicators
C: 
E: 
F: 
G: 
W: 
X: 
AF: 
AH: 
AI: 
Parmas, Martin - Estonia 
Bohak, Branko - Slovenia 
Horacek, Petr - Slovakia 
Bosco, Fabio - Italy 
Bigazzi, Gianita - Lesotho 
Sandor, Zoltan - Hungary 
Rossnagel, Bernd - Germany 
Fussek, Ingrid - Austria 
Kosmak, Vaclav - Czech Republic 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 14 Marius-Tiberiu Padurean / Adelina Stanciu Romania
2. 12 Patrik Parizek / Julie Ptackova Czech Republic
3. 35 Richard Veide / Carolina Delisa Riisa Estonia
4. 31 Ivan Marynich / Lavreniuk Zoia-Anna Ukraine
5. 38 Timothy Nardelli / Eva Veronese Luxembourg
6. 19 Daniel Beissel / Sofiya Malik Austria
7. 20 David Babel / Viktorie Babelova Czech Republic
8. 8 Georgescu Eric / Craciunescu Isabella Romania
9. 25 Costea Patrick / Gradea Iulia Romania
10. 34 Radu Raul Gabriel / Usvat Ioana Romania
11. 39 Vladislav Ursache / Nicoleta Stratan Moldova
12. 28 Mykhaylo Povidaychyk / Stella Sykorova Czech Republic
13. 3 Hossain-Selsdon Kaiem / Viktorie Vagnerova Czech Republic
14. 4 Wojciech Wojcik / Antonina Siudzinska Poland
15. 10 Bodis Botond / Balassa Bibor Hungary
16. 36 David Kazda / Darina Hutkova Czech Republic
17.- 18. 11 Tomas Frkal / Linda Lososova Czech Republic
17.- 18. 37 Adam Lipowski / Aneta Misiarzova Czech Republic
19. 29 Nikolas Nemec / Veronika Mackova Czech Republic
20. 23 Hynek Horak / Adela Mensikova Czech Republic
21. 2 Marian Synek / Kristyna Zlamalova Czech Republic
22. 5 Sebastian Davidek / Lida Ptackova Czech Republic
23. 7 Petr Veverka / Simona Cervekova Czech Republic
24. 24 Ondrej Hrazanek / Jasmina Jelinkova Czech Republic
25. 26 Mark Kotnik / Julija Markovic Halik Slovenia
26.- 27. 16 Krystof Pribyl / Anna Valisova Czech Republic
26.- 27. 21 Oskar Preloznik / Taja Belaj Slovenia
28. 30 Jan Senkerik / Helena Vykopalova Czech Republic
29. 33 Fabian Nico Gregoriades / Daria Kuzmenkova Czech Republic
30. 6 Michal Charvat / Lucie Charvatova Czech Republic
31. 27 Vojtech Anelt / Andrea Mazylkinova Czech Republic
32. 22 Lukas Sikora / Eliska Teofilova Czech Republic

Start list | Competition report | Table of results | Report of Final Round | Skating report


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved