Table of results 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report

Table of Results
No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 4 6 7 8 9 10 11 13 14 15 17 18 19 20 22
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
4
5
5
5
2
5
5
2
1
  1
3
1
1
5
5
5
3
0
  0
0
0
0
5
5
1
4
3
2
0
1
1
1
0
5
2
4
5
5
4
5
4
4
5
4
4
4
4
0
1
1
2
0
0
3
3
5
3
4
0
5
5
1
0
3
4
5
5
5
3
5
4
5
1
1
2
3
1
5
3
5
1
3
1
5
3
5
4
3
3
3
4
4
4
5
2
5
0
5
4
1
1
0
2
1
0
1
0
0
2
1
1
1
0
0
0
0
2
Result of 1st round 34   24   18 16 40 15 26 39 22 30 33 6 7
Qualified for 2nd round X X X X X   X   X X X X X    
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
5
5
5
5
4
4
5
5
0
3
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
0
2
5
1
5
0
2
0
4
4
4
5
4
5
1
5
0
1
0
0
2
5
0
0
0
  5
4
5
5
5
4
5
2
5
  0
5
0
3
0
5
4
1
3
5
5
5
5
5
4
5
5
5
1
0
5
2
3
5
2
2
0
0
2
5
4
3
1
0
3
3
5
0
4
2
0
5
1
4
5
   
Result of 2nd round 38 42 24 32 8   40   21 44 20 21 26    
Qualified for 3rd round X X X X     X     X     X    
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
1
5
1
2
1
2
4
4
0
1
5
5
3
2
5
4
5
1
5
0
0
0
4
1
2
0
1
0
1
2
2
4
0
5
1
5
    5
5
5
2
4
3
4
1
5
    5
3
5
3
5
5
5
5
5
    1
0
0
1
0
1
0
1
4
   
Result of 3rd round 20 31 13 20     34     41     8    
Qualified for 4th round X X   X     X     X          
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
0
2
0
2
0
0
0
3
1
2
4
5
2
1
3
4
4
0
  0
0
0
1
2
0
4
0
0
    2
3
1
1
3
0
0
0
2
    1
1
0
2
5
0
5
5
5
         
Result of 4th round 8 25   7     12     24          
Qualified for final   X                          
Result of final   21,0                          
Start number 4 6 7 8 9 10 11 13 14 15 17 18 19 20 22
Place from
Place to
12
 
4
 
16
17
13
 
36
 
37
 
10
 
38
40
28
30
7
 
31
 
28
30
21
23
50
 
48
49

Table of Results
No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 23 24 25 27 29 31 33 34 35 38 39 40 41 42 43
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
1
1
3
0
4
0
2
1
1
  5
5
5
2
5
4
1
2
5
  5
1
3
3
5
5
2
3
5
0
3
1
0
1
0
2
1
1
5
5
4
4
5
5
5
5
5
1
0
0
3
0
0
0
3
2
5
4
5
5
4
3
5
3
5
0
1
0
0
0
5
0
1
0
2
2
4
3
4
5
5
2
3
1
1
2
4
0
5
4
0
2
5
5
5
3
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
1
1
2
1
4
2
5
3
2
0
0
5
5
Result of 1st round 13   34   32 9 43 9 39 7 30 19 41 30 26
Qualified for 2nd round   X X X X   X   X   X X X X X
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
  5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
2
5
1
5
0
4
3
4
5
5
5
3
4
5
5
4
4
5
2
1
3
5
4
1
3
2
  5
5
1
4
5
2
5
5
4
  5
5
5
5
4
3
5
2
5
  0
2
5
3
3
2
5
1
3
0
1
3
2
0
5
0
5
0
5
5
4
3
4
3
5
3
5
5
5
1
2
5
0
0
3
0
5
1
5
4
1
0
1
5
5
Result of 2nd round   45 28 40 26   36   39   24 16 37 21 27
Qualified for 3rd round   X X X X   X   X   X   X   X
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
  5
5
5
5
5
5
5
4
5
0
0
5
0
1
0
0
0
0
5
5
5
1
3
5
1
0
0
0
0
0
1
2
1
0
1
0
  5
2
0
2
5
3
0
2
2
  5
5
5
3
1
5
2
5
4
  0
0
1
2
0
0
0
0
1
  0
2
0
2
1
0
4
3
2
  5
0
0
1
0
0
0
5
0
Result of 3rd round   44 6 25 5   21   35   4   14   11
Qualified for 4th round   X   X     X   X            
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
  5
5
5
3
0
5
5
2
5
  5
5
5
2
1
3
0
0
0
    0
0
0
2
4
0
0
2
1
  5
1
2
2
1
5
0
5
4
           
Result of 4th round   35   21     9   25            
Qualified for final   X             X            
Result of final   10,0             23,0            
Start number 23 24 25 27 29 31 33 34 35 38 39 40 41 42 43
Place from
Place to
41
42
2
 
24
 
8
 
25
 
45
47
11
 
45
47
5
 
48
49
26
 
34
 
15
 
28
30
19
20

Table of Results
No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 45 50 51 52 55 56 57 58 59 61 62 63 64 65 66
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
3
2
3
3
2
5
2
5
4
0
1
0
1
1
0
5
1
1
1
3
0
3
0
0
1
4
1
3
2
0
2
1
0
3
4
0
2
1
2
2
3
0
0
0
5
5
5
1
5
4
5
5
5
3
5
2
3
4
5
4
3
2
1
0
0
3
1
1
0
2
0
5
0
3
0
1
1
0
0
0
4
4
4
3
4
4
1
4
1
3
  3
3
5
2
1
2
4
4
5
5
3
0
2
4
0
0
5
0
  5
5
5
4
4
3
5
5
2
Result of 1st round 29 10 13 15 15 38 29 12 9 28   29 19   38
Qualified for 2nd round X         X X     X X X X X X
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
3
3
0
1
1
5
0
4
5
        4
5
0
5
4
5
5
5
5
5
5
4
3
5
0
4
0
1
    4
4
4
5
2
5
2
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
2
3
3
3
2
4
2
5
5
1
0
3
2
0
1
5
1
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
2
5
4
5
Result of 2nd round 22         38 27     34 45 24 18 44 40
Qualified for 3rd round           X X     X X X   X X
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
          1
5
0
1
4
2
4
2
1
4
0
0
3
4
0
0
0
0
    0
1
4
2
0
5
0
0
5
5
5
5
5
5
4
5
1
4
0
1
0
1
0
0
1
0
5
  0
5
5
5
4
5
5
3
5
2
0
2
5
1
0
0
3
0
Result of 3rd round           20 11     17 39 8   37 13
Qualified for 4th round           X         X     X  
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
          0
0
0
2
4
0
4
4
1
        5
2
5
4
5
5
4
0
5
    0
5
5
4
0
5
4
0
3
 
Result of 4th round           15         35     26  
Qualified for final                     X     X  
Result of final                     5,0     16,0  
Start number 45 50 51 52 55 56 57 58 59 61 62 63 64 65 66
Place from
Place to
27
 
44
 
41
42
38
40
38
40
9
 
19
20
43
 
45
47
14
 
1
 
21
23
32
 
3
 
16
17

Table of Results
No. of participants: 52 Start number
Adjudicators 67 68 69 70 71 72 73                
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
4
1
5
2
2
5
0
2
1
1
4
5
3
5
5
5
4
5
3
4
1
3
3
5
1
3
2
0
1
0
0
0
0
0
2
0
4
5
5
5
5
5
5
5
3
0
2
5
2
3
0
5
2
4
0
0
1
0
0
0
0
0
1
               
Result of 1st round 22 37 25 3 42 23 2                
Qualified for 2nd round X X X   X X                  
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
3
0
5
4
2
5
1
5
3
5
3
1
2
4
4
5
2
4
0
4
0
2
0
5
0
4
2
  5
4
5
5
5
5
5
5
5
0
0
5
0
0
0
5
4
0
                 
Result of 2nd round 28 30 17   44 14                  
Qualified for 3rd round X X     X                    
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
0
0
0
1
0
3
0
4
0
0
0
0
2
0
0
5
5
0
    5
5
5
5
4
5
4
5
5
                   
Result of 3rd round 8 12     43                    
Qualified for 4th round         X                    
D) Sven Traut
G) Juris Baumanis
H) Diana Mitt
I) Galina Smirnova
K) Elena Savatina
L) Petr Horacek
Q) Sergej Milicija
T) Dobromil Novacek
U) Branko Bohak
        5
2
2
3
4
4
0
5
3
                   
Result of 4th round         28                    
Qualified for final         X                    
Result of final         30,0                    
Start number 67 68 69 70 71 72 73                
Place from
Place to
21
23
18
 
33
 
51
 
6
 
35
 
52
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Start list | Competition report | Table of results | Ranking Report | Report of Final Round | Skating report


Copyright © 2019 Brno Open All Rights Reserved